Adalet peşinde izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.4 IMDB Puanı 2 Görüntülenme

Adalet peşinde izle

Yönetmen:

Oyuncular:

Gerard Butler, Jamie Foxx, Leslie Bibb
Gray'in yönettiği "The Italian Job/İtalyan İşi" ve "Law Abiding Citizen/Adalet Peşinde" filmlerinde, adaletin sınırlarını zorlayan bir adamın intikam hikayesi anlatılıyor. Clyde Shelton (Gerard Butler), evinde gerçekleşen bir soygun sırasında eşini ve kızını kaybeden dürüst bir aile babasıdır. Suçlular yakalandığında, davaya Philadelphia'da başarılı bir savcı olan Nick Rice (Jamie Foxx) atanır. Nick, bir suç ortağının aleyhinde ifade vermesi karşılığında hafif bir ceza önererek adalet sistemindeki kusurlu durumu ortaya koyar.

On yıl geçer ve hafif ceza alan katil ölü bulunur. Clyde Shelton, suçu soğukkanlılıkla itiraf eder ve ardından Nick'e bir ultimatom verir: Nick, adalet sistemini düzeltmezse, Shelton'ın eşi ve kızının cinayet davasında yer alan kilit isimler ölecektir.

Hemen ardından Shelton, hapisteki hücresinden öngörülemeyen ve engellenemeyen büyüleyici ve acımasız bir dizi suikast düzenler. Philadelphia'nın önde gelen isimleri Shelton tarafından tek tek öldürülürken, yetkililer terör dalgasına son veremez ve şehirde korku hakim olur. Cinayetleri durdurabilecek tek kişi Nick'tir...

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Law Abiding Citizen

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?