Atalarımızın Bayrakları izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.1 IMDB Puanı 1 Görüntülenme

Atalarımızın Bayrakları izle

Yönetmen:

Oyuncular:

Ryan Phillippe, Barry Pepper, Joseph Cross
Iwo Jima, Japon garnizonuyla çevrili, ıssız bir ada olup kara kumsalları ve cehennemi mağaralarıyla ünlüdür. Pasifik Savaşı'nın şiddetli muharebesi başladığından beri birkaç gün geçmiştir. Bu sırada, beş deniz piyadesi ve bir donanma sıhhiyecisi, Suribachi Dağı'na Amerikan bayrağını dikmek için savaş ortamında küçük bir tören gerçekleştirirler. Bu fotoğraf, Pasifik Savaşı'nın unutulmaz görüntülerinden biridir.

Bu adamlar için bayrağı dikmek, yorucu bir savaşın içinde küçük bir formalite gibidir. Ancak bu görüntü, evlerinde bekleyenler için gerçek kahramanların görüntüsüdür. Bu adamların, yıkıcı engellere karşı birlikte çalışarak sessizce ilerlemesi, kahramanlık tanımının en iyi örneğidir. Bu fotoğraf, Amerikan halkının umutla dolu olduğu ve bitmek bilmeyen bir savaşın yorgunluğunu taşıyan bir zamanda çekilir. Anneler için, oğullarının sağ salim geri döneceğine inanmaları için bir neden sunar. Oğullarını kaybedenler için ise bir amaç olur.

"Bayrak Dikenler" olarak adlandırılan hayatta kalan bu adamlar, fotoğrafın uyandırdığı duyguları vurgulamak için savaştan çekilip Amerika'ya geri gönderilirler. Orada, gerçek kahramanlara yakın olmak için bir araya gelen ve savaş masraflarını karşılamak için gerekli çekleri yazan kalabalığın arasında hizmet etmeye devam ederler.

Sadece üç ki

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Flags of Our Fathers

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?