Başkalarının Hayatı izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.4 IMDB Puanı 3 Görüntülenme

Başkalarının Hayatı izle

Oyuncular:

Ulrich Mühe, Martina Gedeck, Sebastian Koch
Politik gerilim ve hümanist drama "Başkalarının Hayatı", 1984 yılında Doğu Berlin'de başlayan ve 1991 yılında iki Almanya'nın birleştiği döneme kadar devam eden bir hikayeyi anlatmaktadır. Film, Doğu Almanya'nın güçlü gizli polis örgütü Stasi için çalışan Yüzbaşı Gerd Wiesler'in giderek hayal kırıklığına uğramasını konu almaktadır. Wiesler'in görevi, ünlü oyun yazarı ve sanatçı çift Georg Dreyman ve Christa-Maria Sieland'ı gizlice gözetlemek ve ihbar etmektir.

Film, eski Demokratik Almanya Cumhuriyeti'nin (Doğu Almanya) son dönemlerinde, hükümetin acımasız kontrol ve gözetleme sistemiyle ayakta kalabildiği bir dönemi ele almaktadır. Stasi adlı gizli polis servisi tarafından binlerce muhbirin ihbarları sonucunda, ülkedeki 17 milyon nüfusun 200 bin kişisi fişlenmiş ve dosyaları tutulmuştur. Hükümet ve Stasi'nin amacı, "başkalarının hayatları" hakkında her şeyi bilmektir.

Wiesler, işine bağlı bir Stasi polisi ve sorgu yargıcıdır ve Georg Dreyman hakkında kanıt toplama görevini üstlenir. Devlet Güvenlik Kültür Departmanı başkanı Yarbay Anton Grubitz'in davetiyle Dreyman'ın oyun galasına katılan Wiesler, bu görevine başlar. Gala gecesinde Bakan Bruno Hempf de bulunmaktadır. Bakan Hempf, Grubitz'e Dreyman'ın partiye sadakatinden şüphe duyduğunu söyler ve geniş ç

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Das Leben der Anderen

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?