Bulutların üzerinde izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.5 IMDB Puanı 11 Görüntülenme

Bulutların üzerinde izle

Yönetmen:

Oyuncular:

Charlize Theron, Stuart Townsend, Penélope Cruz
1930’lu ve 40’lı yıllarda geçen bir hikayede Cambridge'de burslu okuyan İrlandalı genç Guy, hayatının akışını değiştiren bir olay yaşar. Bir gün odasına aniden giren yarı Amerikalı yarı Fransız genç kız Gilda'ya aşık olur.

Gilda, zengin bir ailenin kızıdır ve lüks bir yaşam sürmektedir. Ancak Guy ve Gilda arasında başlayan aşk, yıllar boyunca devam edecek ve bazılarının felaketine sebep olacaktır. Okullarının bitmesiyle birlikte Guy ve Gilda, Gilda'nın İspanyol göçmeni arkadaşı Mia ile Paris'te aynı evi paylaşmaya başlarlar. Ancak 2. Dünya Savaşı yaklaşmaktadır ve Gilda'nın hayatı, hayal ettiği şekilde ilerlemeyecektir.

Guy ve Mia, direnişçilere katılarak faşizme karşı savaşmaya karar verirler ve Gilda'yı geride bırakıp giderler. Savaş sırasında Mia hayatını kaybeder ve Guy, Gilda ile görüşemez. Bunun üzerine Guy İngiltere'ye döner. Bir süre sonra İngiliz istihbarat görevlisi olarak tekrar Paris'e giden Guy, Gilda'yı Alman subaylarla görür. Gilda, vatan hainliği yolunda ilerlerken Guy için zafer yakın mıdır?

Bu film, savaş yıllarında insan psikolojisinin getirdiği yıkımlar üzerine etkileyici bir çalışma sunuyor. Ayrıca, Charlize Theron'un Canavar ile kazandığı Oscarın ardından farklı bir karakterde seyretmek için iyi bir fırsat sunuyor.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Head in the Clouds

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?