Canlı Kafa Avcıları (1964) izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.7 IMDB Puanı 10 Görüntülenme

Canlı Kafa Avcıları (1964) izle

Yönetmen:

Oyuncular:

Stanley Baker, Jack Hawkins, Ulla Jacobsson
Britanya İmparatorluğu ile Zulu Krallığı arasındaki savaş Güney Afrika'daki Zulu topraklarında sürmektedir. Film, bu savaş sırasında yaşanmış 8 çatışmanın ikincisi olan 22 Ocak 1879 tarihli Rorke Geçidi çatışmasının öyküsünü anlatır.

Filmin başında, Zuluların büyük bir İngiliz garnizonunu tamamen imha ettiği Isandlwana çatışması gösterilir. Ardından, Rorke Geçidi'ndeki daha küçük bir İngiliz ileri karakoluna saldırı planını öğrenen misyoner Otto Witt ve kızı Margareta derhal birliğe gelirler.

139 kişiden oluşan birliğin başında deneyimsiz Teğmen Gonville Bromhead bulunmaktadır. Kendisine kalsa bölgeyi terkederek çekilecek olan Bromhead, komutayı kıdemli olan Ordu Mühendisi Teğmen John Chard'a bırakmak zorunda kalır. Chard, bölgede kalıp karakolu savunma kararı alır, bu karar ise Zulular karşısında intihar gibi bir durumdur.

Silah olarak sadece mızrakları ve az sayıda ele geçirilmiş tüfekleri olan Zulu ordusu karşısında, ateşli silahlara sahip olan az sayıdaki İngilizler müthiş bir direniş gösterirler. İki gün boyunca Zuluların askeri taktiklerine karşı azimle karşı koyarlar. İngilizler neredeyse tükenirken, Zuluların son bir saldırıyla onları tamamen imha etmesi mümkün görünürken, Zulular inanılmaz bir şekilde İngilizlerin kahramanlıklarını takdir ederek çekilirler.

Film, Zuluların s

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Zulu

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?