Çöl melikesi (1957) izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.1 IMDB Puanı 1 Görüntülenme

Çöl melikesi (1957) izle

Yönetmen:

Oyuncular:

John Wayne, Sophia Loren, Rossano Brazzi
Paul Bonnard (Rossano Brazzi), babasının bıraktığı günlükleri okuyarak büyüyen ve yaşadığı maceraları dinleyen bir adamdır. Babasının günlüklerinde, kayıp şehir Ophir'i bulmak için sahra çölünde kaybolan babasının kemiklerini aramak istediği yazmaktadır. Bu nedenle Paul, Timbaktu'ya, yani Afrika'ya gitmeye karar verir.

Paul'un amacı, Sahra Çölü'nde nadiren geçilen bir yerden geçmektir. Neyse ki, Joe January (John Wayne) adında bir rehberle tanışır. Joe, Sahra Çölü'nü çok iyi bilen biridir ve Paul'un yolculuğuna eşlik etmeye karar verir. Ancak daha sonra ekibe katılan biri daha vardır. Bu kişi, Timbaktu'da hırsızlık gibi çeşitli suçlar işleyen Dita (Sophia Loren)'dır.

Paul, Joe ve Dita, birlikte macera dolu bir yolculuğa çıkarlar. Bir yandan babasının kemiklerini bulmaya çalışırken, diğer yandan gizemli definelerle dolu kayıp şehir Ophir'i bulma umuduyla ilerlerler. Bu yolculukta birçok zorlukla karşılaşır ve birbirlerine güvenmeyi öğrenirler. Ancak sonunda, hedeflerine ulaşmak için her şeyi göze alırlar.

Bu film, Paul'un babasının izinden gitme ve kayıp şehri bulma arayışını konu alır. Macera ve gizem dolu bir hikayeyle izleyicileri etkileyen bu film, Sahra Çölü'nün zorlu koşullarında geçen bir yolculuğu anlatır.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Legend of the Lost

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?