Duvak izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.4 IMDB Puanı

Duvak izle

Yönetmen:

Oyuncular:

Naomi Watts, Edward Norton, Liev Schreiber
The Painted Veil, Somerset Maugham'ın klasik romanına dayanan bir filmdir. Film, 1920'lerde geçen bir aşk hikayesini anlatır. Üst sınıftan olan Kitty, orta sınıftan bir doktor olan Walter ile yanlış nedenlerle evlenir. Çift, Şanghay'a taşınır ve Kitty burada başka biriyle aşk yaşar. Walter, karısının sadakatsizliğini öğrenince intikam almak için Çin'in ölümcül bir salgının kol gezdiği ücra bir kasabaya iş teklifi alır ve karısını da yanında götürür. Bu yolculuk sayesinde ilişkileri anlam kazanır ve dünyanın en uzak ama en güzel köşelerinden birinde ortak bir amaç edinirler.

Kitty, Londra'da üst sınıfa mensup bir genç bayandır. Annesi için Kitty'nin evlenmemesi çok uygun olmayan bir durumdur. Kitty, ayrıcalıklı yaşamından bıkmıştır ve ciddi bir bakteriyolog olan Dr. Walter Fane'in evlilik teklifini kabul eder. Genç çift Şanghay'a taşınır.

Fane çifti, Çin'in tuhaf bir şehir olan Şanghay'da İngiliz koloni topluluğuna dahil olurlar ve İngiliz Elçi Yardımcısı Charles Townsend ile tanışırlar. Walter işine ve eşine adanırken, Kitty kocasını Charlie ile aldatır.

Walter karısının sadakatsizliğini öğrenince, ölümcül kolera salgınının hüküm sürdüğü bir köşeden gelen iş teklifini kabul eder ve umutsuzluk içindeki Kitty'yi de yanında götürmek zorunda kalır.

Mei-tan-fu köyüne vardıklarında, Fane çiftinin soğuk ve kopuk bir

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  The Painted Veil

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?