Freedom Writers izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.6 IMDB Puanı 26 Görüntülenme

Freedom Writers izle

Oyuncular:

Hilary Swank, Imelda Staunton, Patrick Dempsey
23 yaşındaki genç öğretmen Erin Gruwell, idealist biri olarak Wilson Lisesi'ne adım attığında, içinde bulunduğu yeni dünyayı kucaklamaya hazırdır. Sınıfında, farklı ırklardan ve toplum katmanlarından gelen sorunlu öğrenciler vardır. Hepsi umutsuzluk içinde gibi görünmektedir.

Gençlerin durumuna yüzeysel olarak baktığımızda, tek ortak noktalarının birbirlerine karşı nefret olduğunu görürüz. Derslere katılmak istemezler ve bu çok açıktır. Ancak Erin, onların ilgisini çekebilmek için çeşitli yöntemler denemeye çalışır. Ancak filmin odak noktası hızlı bir şekilde getto gerçeklerine kayar. Bir Latin çete üyesinin tanıklık ettiği ırkçı kökenli çete çatışmaları ve Erin'in yasakladığı ırkçı karikatür nedeniyle sınıfta ateşli tartışmalar başlar.

Öğrenciler, genç öğretmenden kendilerini dinlemesini isterler. İdealist bakış açısını bir kenara bırakmasını ve gençlerin sokaklardaki hayatta kalma hikayelerini dikkate almasını istemektedirler. Erin artık öğrencilerle iletişim kurmaya başlamıştır. Sınıfa önce müziği ve ardından gettonun edebiyatı olarak kabul edilen "The Diary of Anne Frank"ı getirir. Bu basit araçlar sayesinde, hoşgörüsüz ortamın acısını çeken ve kendi toplumlarından farklı dünyayla sürekli mücadele eden öğrencilerin gözleri açılmaya başlar.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Freedom Writers

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?