Hellboy izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.8 IMDB Puanı 3 Görüntülenme

Hellboy izle

Oyuncular:

Ron Perlman, Doug Jones, Selma Blair
Adolf Hitler'in mistik konulara olan merakı birçok kitap ve filme konu olmuştur. Nazilerin 2. Dünya Savaşı'nı kendi lehlerine çevirmek için doğaüstü güçlerden medet umduklarına dair birçok ipucu vardır. Bu durum, Hellboy adlı filmde Nazilerin deneyleri sırasında yanlışlıkla dünyaya getirdikleri bir cehennem zebanisinin maceralarını konu alır.

Hellboy, gücü ve zekasıyla birlikte insancıl bir karaktere sahip küçük bir kahramandır. Kötülüğün değil, iyiliğin yanında olmayı seçer ve sonunda paranormal konulara yatkın bir dedektif olarak olağanüstü serüvenler yaşar. Kara büyücü Rasputin'in elinden kurtulmayı başaran Hellboy, Profesör Broom tarafından yetiştirilir ve ateşe hükmeden Liz Sherman ve telepat Abe Sapien ile birlikte kötülükle savaşan olağanüstü bir takımın parçası olur.

Hellboy, Amerikalı çizgiromancı Mike Mignola tarafından yaratılan derin ve marjinal bir çizgi roman serisinden uyarlanır. Mignola'nın kendine özgü stilize çizimleriyle ünlü olan Hellboy, sadece ABD'de değil Avrupa'da da beğeniyle karşılanmış bir çizgi roman serisidir. Bu sefer beyazperdede, yönetmen Guillermo del Toro'nun yetenekli ellerinde, çizgi romanları kadar heyecan verici bir eğlence sunmaktadır.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Hellboy

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?