Kara Kitap izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.7 IMDB Puanı 10 Görüntülenme

Kara Kitap izle

Yönetmen:

Oyuncular:

Carice van Houten, Sebastian Koch, Thom Hoffman
Hollanda'da, İkinci Dünya Savaşı'nın son yıllarında, güzel şarkıcı Rachel Stein, Tsjempkema ailesinin yanında, Hollanda kırsalında saklanmaktadır. Rachel, bir zamanlar popüler ve zengin bir şarkıcı olmasına rağmen şimdi ailesinden ayrı, Gestapo tarafından yakalanma korkusuyla savaşın sonunu beklemektedir. Ancak geçici güvenli evleri, Alman savaş uçaklarının saldırısı sonucunda yıkılır. Rachel, kendisini güvenli bir yere götürmeyi vaat eden Rob adında bir gençle tanışır. Ertesi gün Rob, Rachel'ı şehirdeki bir kontakla tanıştırır ve ailesini bulup kurtarılmış topraklardan sınır dışına çıkmayı planlarlar.

Rachel ve Rob, Hollanda'da gizlice Yahudilere yardım eden avukat Mr. Smaal ve karısının evine giderler. Mr. Smaal, isteksizce de olsa, Rachel'ı düşman hattından geçirip ailesiyle buluşması için düzenlemeler yapacağını söyler. Ancak tehlikeli bir nehir geçişi sırasında, tekne Alman devriyeleri tarafından pusuya düşürülür. Nazi'ler, acımasızca teknedeki herkesi öldürürken Rachel, nehre atlayarak kurtulmayı başarır.

Ertesi gün Rachel, Hollanda Direniş örgütünün liderlerinden Gerben Kuipers tarafından kurtarılır. Kuipers, nazik ve cömert bir adamdır ve Rachel'e iş ve güvenli bir ev teklif eder. Ancak Rachel, ailesinin canice katliamını unutamaz ve direnişe katılarak Almanlara karşı savaşmaya karar verir.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Zwartboek

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?