Koku: Bir Katilin Hikâyesi izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.5 IMDB Puanı 1 Görüntülenme

Koku: Bir Katilin Hikâyesi izle

Yönetmen:

Oyuncular:

Ben Whishaw, Dustin Hoffman, Alan Rickman
Paris'te, kalabalık bir şehir meydanında, parfüm yapımcısı olan Jean-Baptiste Grenouille'nün idamı izlemek için meraklı bir kalabalık toplanır. Zincirlere bağlı olan Grenouille, kalenin balkonundan aşağı sürüklenir ve halk, onun ölümü için tezahürat yapmaya başlar.

22 yıl öncesine gidersek, Grenouille'in annesi Birgit Minichmayr, şehirdeki balık pazarının olduğu mahallede, yılın en sıcak gününde doğum yapar. Annesi istenmeyen çocuğunu saklamaya çalışırken, yeni doğan bebek, çevredeki insanların yardımıyla annesinin gazabından kurtulur. Bebek hayatta kalırken, annesi çocuğunu öldürmeye çalıştığı için idam edilir.

Grenouille, Madame Gaillard'ın yetimhanesinde büyür. Diğer çocuklar, onun farklı olduğunu fark ederler. Altı yaşına geldiğinde, hala konuşamayan ama kokularla ilgili inanılmaz bir yeteneği olan küçük çocuk ortaya çıkar.

13 yaşına geldiğinde, Madame Gaillard, Grenouille'i Grimal adında birine satar. Grimal, bir deri işleme atölyesi işletmektedir. Genç adam, cehennemi andıran koşullarda yaşamak zorunda kalırken, hayatta kalmayı başarır ve genç bir adam olur.

Paris'e ilk gittiğinde, genç adam hiç tanımadığı yabancı kokuları keşfeder. Bu kokular, onu hayal edemeyeceği yerlere sürükler. İstemeden bir genç kadının ölümüne sebep olur.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Perfume: The Story of a Murderer

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?