Kundun (1997) izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7 IMDB Puanı 34 Görüntülenme

Kundun (1997) izle

Yönetmen:

Oyuncular:

Tenzin Thuthob Tsarong, Gyurme Tethong, Tulku Jamyang Kunga Tenzin
Usta yönetmen Martin Scorsese, Amerika'nın karanlık arka sokakları ve şiddet dolu yaşamlarını iyi bilen bir isim olarak bilinir. Ancak bu sefer, batıdan doğuya, Tibet'e doğru bir yolculuğa çıkarak kendisine yabancı olan bir kültürü anlatmaya çalışıyor. Kundun adlı filmi, Budistler tarafından Buda'nın yeryüzündeki yansıması olarak kabul edilen ve Tibet dilinde "varlık" anlamına gelen Kundun üzerine odaklanıyor. Bu film, batılı oyunculara yer vermeden, Kundun'un reenkarnasyon inancına göre sürekli beden değiştirdiği düşünülen ruhani lider hakkında bir hikaye anlatıyor.

Filmin başlangıcı, 13. Dalai Lama'nın ölümünden sonra, ruhunu taşıdığına inanılan küçük bir çocuğun rahipler tarafından keşfedilmesiyle olur. Henüz iki yaşında olan bu çocuk, 14. Dalai Lama olarak kabul edilen Kundun olduğuna inanılır. Kundun, Budist manastırında yetiştirilir ve eğitilir. Ancak ülkesi Çin tarafından işgal edildiğinde, sürgüne gitmek zorunda kalır.

Film, 1937 yılından 1957 yılına kadar olan zaman diliminde, Kundun'un manastırda geçen yaşamını ve ülkesinden sürgüne gitmesini anlatır.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Kundun

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?