Kurt (1994) izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.2 IMDB Puanı 4 Görüntülenme

Kurt (1994) izle

Yönetmen:

Oyuncular:

Jack Nicholson, Michelle Pfeiffer, James Spader
Wolf, birçok açıdan farklı bir kurtadam filmidir. Öncelikle, Hollywood'un son kırk yıldaki en büyük yıldızlarından Jack Nicholson'ın başrolünde olduğu bir kadroya sahiptir. Nicholson, kitap editörü Randall rolünde, bir kurt tarafından ısırıldıktan sonra ürkütücü bir dönüşüm geçiren bir karakteri canlandırmaktadır. İşine son verilen patronunu ise deneyimli aktör Christopher Plummer oynamaktadır. Plummer'ın karakteri, başta babasına karşı çıkan Randall'a ilgi gösteren ve daha sonra ona âşık olan bir kızı olan Michelle Pfeiffer tarafından da takip edilmektedir.

Kadrodaki bir diğer ünlü oyuncu ise James Spader'dır. Spader, filmde Randall'ın hain iş arkadaşını canlandırmaktadır. Wolf, 80'lerden beri sinir bozucu kötü adam veya pasif kahraman rollerinde karşımıza çıkan Spader'ın yer aldığı bir projedir.

Senaryo, Jim Harrison ve Wesley Stick tarafından yazılmıştır ve "kurtlaşma" sürecini sadece fiziksel değil, zihinsel bir dönüşüm olarak ele almaktadır. Başlangıçta pasif bir karakter olan Will Randall, ısırıldıktan sonra daha cesur, saldırgan ve çıkarlarını koruyan bir kişiye dönüşmektedir. Senaristler ve yönetmen, işyerini bir tür "vahşi mücadele alanı" olarak ele alarak hem korku, hem şirket gerilimi, hem de mizah unsurlarını kullanmaktadır.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Wolf

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?