Kuşlar (1963) izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.6 IMDB Puanı 7 Görüntülenme

Kuşlar (1963) izle

Yönetmen:

Oyuncular:

Rod Taylor, Tippi Hedren, Jessica Tandy
Melanie Daniels, zengin, güzel ve şımarık bir genç kadındır. Bir gün San Francisco'da bir evcil hayvan dükkânında avukat Mitch Brenner ile tanışır. İkisi arasında başlayan küçük oyuna rağmen Melanie, Mitch'ten hoşlanır. Bir gün Mitch'in kızkardeşinin doğum günü için aradığı kuşları satın alır ve onları hediye olarak Mitch'in Bodega Bay'deki evine götürmeye karar verir.

Başlangıçta kasaba hayatı normal görünse de birkaç gün sonra kuşlar tuhaf davranmaya başlar. Kendilerine sebepsiz yere saldırmaya ve insanlara zarar vermeye başlarlar. Kuşların saldırıları ölümcül hale gelirken, insanlara karşı saldırganlık düzeyleri artar. Bir çiftçinin evine girerek çiftçiyi öldürürler ve Melanie'nin tanıştığı genç kadın da kurbanlarından biri olur. Kuşların yarattığı bu korkunç olaylar karşısında kasaba halkı korku içinde evlerine sığınır ve içeride hapis gibi hissederler.

Kasabadaki insanlar, Melanie'nin kasabaya gelişinin olayların başlamasına sebep olduğuna inanmaya başlarlar. Alfred Hitchcock, Kuzey Kaliforniya'da tatil yaparken gazetede okuduğu deniz kuşlarının saldırıları hakkındaki habere oldukça etkilenir. Bu olay, Daphne du Maurier'in kısa bir öyküsüyle birleşince, "Kuşlar" filminin temelleri atılmış olur.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  The Birds

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?