Ölüm Kararı (1948) izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.9 IMDB Puanı 4 Görüntülenme

Ölüm Kararı (1948) izle

Yönetmen:

Oyuncular:

James Stewart, John Dall, Farley Granger
1948 yapımı "Rope" filmi, Alfred Hitchcock'un yönetmenliğini üstlendiği bir gerilim filmidir. Patrick Hamilton'un yazdığı oyunun uyarlaması olan filmde, James Stewart başrolde yer almaktadır. John Dall, Farley Granger ve Joan Chandler da diğer önemli rolleri üstlenmektedir. "Rope", tek bir mekanda geçen bir hikayeyi anlatarak Nietzsche ve Freud gibi düşünürlerin felsefelerine göndermeler yapmaktadır.

Saygın bir konuma sahip olan iki genç adam, Brandon ve Philip, cinayet hakkındaki farklı düşüncelerini eyleme dökmeye karar verirler. Sosyetik arkadaşları David'i öldürürler. Brandon ve Philip, insanların öldürülebileceği ve cinayeti sadece asil ruhlu insanların işleyebileceği fikrini savunur. Arkadaşlarının cesedini bir sandığın içinde saklarlar.

Cinayetten birkaç saat sonra evde parti düzenleyen ikili, yiyecek ve içecekleri cesedin bulunduğu sandığın üzerine yerleştirir ve arkadaşlarını davet ederler. Ancak herkes David'in gelmesini beklemektedir ve bu durum, Philip'in tedirgin olmasına neden olur.

Brandon ise daha soğukkanlı bir şekilde durumu idare etmeye çalışırken, partiye katılan Rupert isimli bir arkadaşları, ikiliyle zekice bir çatışmaya girer.

Film, gerilim dolu bu olayları etkileyici bir şekilde anlatmaktadır.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Rope

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?