Oz Büyücüsü (1939) izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.1 IMDB Puanı 9 Görüntülenme

Oz Büyücüsü (1939) izle

Oyuncular:

Judy Garland, Frank Morgan, Ray Bolger
L. Frank Baum'un "Oz Büyücüsü" adlı romanından uyarlanan "The Wizard Of Oz" filmi, 1939'da vizyona girdi. Victor Fleming, Richard Thorpe, Mervyn LeRoy ve King Vidor'un yönettiği film, iki dalda Oscar kazandı ve dört dalda aday gösterildi. Mesajlarıyla herkesin içine işleyen bu filmde, Judy Garland, Frank Morgan, Ray Bolger, Billie Burke, Bert Lahr ve Jack Haley gibi oyuncular yer alıyor.

Dorothy, halası ve halasının kocasıyla mütevazı bir yaşam sürmektedir. Ancak, komşuları köpeği Toto'dan rahatsız olunca, Dorothy uzaklara gitmeye karar verir. Bir kasırgada Doğu Cadısı ile tanışan Dorothy, cadıyı öldürerek kahraman olur. İyilik perisi, Dorothy'ye sihirli pabuçları saklamasını ve Oz Ülkesi'ne giderek büyücüyü bulmasını söyler. Dorothy, Toto ile birlikte Oz Büyücüsü'nün yaşadığı yere doğru yol alırken, yolda yeni arkadaşlar edinir.

İlk arkadaşı, kalp isteyen bir teneke robot olan Tin Man'dir. Dorothy'nin Oz Büyücüsü'ne gittiğini öğrenen Tin Man, kalp sahibi olma şansını yakaladığını düşünerek Dorothy ve Toto'ya katılır.

Dorothy, Toto ve Tin Man, Oz Büyücüsü'nün merkezine doğru ilerlerken, samandan yapılmış bir korkulukla karşılaşırlar. Korkuluk, Oz Büyücüsü'nden "beyin" istemektedir ve üçlüye katılmak ister.

Evine dönmek isteyen Dorothy ve Toto, akıl isteyen korkul

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  The Wizard of Oz

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?