Özgürlüğün bedeli (1996) izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.1 IMDB Puanı 6 Görüntülenme

Özgürlüğün bedeli (1996) izle

Yönetmen:

Oyuncular:

Liam Neeson, Aidan Quinn, Julia Roberts
İrlanda'nın bağımsızlık savaşı sırasında tartışmalı bir figür olan Michael Collins'in hikayesi anlatılmaktadır. İngiltere'nin uzun yıllar boyunca demir yumrukla yönettiği İrlanda'da, isyancıların 1916 Dublin Posta Binası kuşatmasının ardından tek lider olarak hayatta kalan isyancı Eamon De Valera olur. Aslında ABD vatandaşı olan De Valera'nın destekçileri çoğunlukla hapis cezası alır.

Michael Collins, hapisten çıktığında isyan hareketine yeni fikirler getirme gerekliliğini fark eder. Collins, dava arkadaşı Harry Boland ile birlikte Irish Volunteers adında bir hareket başlatır. Terörist saldırılar, gerilla savaşı ve casusluk operasyonları organize ederek üçlü bir strateji izler. Bu şekilde Collins, İngiliz hükümetini köşeye sıkıştırır.

Sonunda Cumhuriyetçi Hareket doğar ve Collins, özgürlük isteyen İrlandalılar arasında kahramanlaşır. Ancak, De Valera ile Collins bağımsızlık yöntemleri konusunda aynı fikirde değildir. De Valera, kendi etkinliğini artırmak için mücadele başlatır. Collins ise Boland'ın sevgilisine aşık olur ve birden fazla cephede savaşmak zorunda kalır.

Olaylar, İngiliz hükümetinin sınırlı bir otonomi vermek için doğrudan görüşmelere ikna olmasına kadar gider. Görüşmeler sırasında Collins ve De Valera arasındaki güç oyunu devam eder. Collins, şiddeti dışlayan bir yönteme razı olur ve mevcut şartlarla imzalanacak bir barışın zamanla

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Michael Collins

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?