Uygunsuz gerçek izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.4 IMDB Puanı 10 Görüntülenme

Uygunsuz gerçek izle

Yönetmen:

Oyuncular:

Al Gore, Billy West, George Bush
İnsanlar, başımıza asla gelmeyeceğini düşündüğümüz şeylerden kaynaklanan kötü olaylarla karşı karşıya kalırız. Mark Twain'in de dediği gibi, bilmediğimiz şeyler değil, bizim emin olduğumuz şeyler bizi başımızı derde sokar. Bu durum küresel ısınma konusunda da geçerlidir. Bilim adamlarına göre, dünyamızı tehdit eden büyük bir felaket için sadece 10 yıl kalmıştır. Bu felaketin sebebi ise biz insanlar tarafından yaratılmış olan iklim sistemindeki bozulmadır.

Davis Guggenheim tarafından yönetilen "An Inconvenient Truth" adlı film, bu felaketi önlemek için çabalayan bir adamın hikayesine odaklanmaktadır. Bu adam, eski ABD Başkan Yardımcısı Al Gore'dur. Al Gore, politikadan uzaklaşarak dünyamızı kurtarmak için tüm hayatını adayan biridir. Filmde, Al Gore'un "gezginci küresel uyarı show"u adını verdiği bir gösteriyle küresel ısınma konusunu gündemde tutma çabası görüntülenmektedir.

Al Gore, "dünya çapında acil durum" adını verdiği gerçekleri ortaya koyarken, esprili ve açık bir üslup kullanır. Amacı, sıradan insanları bu gerçeklerle acilen yüzleştirmektir. Örneğin, 2005 yılında yaşanan Katrina kasırgası gibi felaketler, çevre sorunlarına karşı duyarsızlığımızı göstermektedir. Filmde, Al Gore'un kişisel hayat yolculuğu da anlatılmaktadır. Gençken gelecekteki çevresel krizi gören bir idealist üniversite öğrenc

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  An Inconvenient Truth

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?