Zafer Yolları (1957) izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
8.4 IMDB Puanı 2 Görüntülenme

Zafer Yolları (1957) izle

Yönetmen:

Oyuncular:

Kirk Douglas, Ralph Meeker, Adolphe Menjou
İtalyan senarist/yazar Humphrey Cobb'un "Paths Of Glory" adlı romanından uyarlanan, Stanley Kubrick'in yönetmenliğini yaptığı "Paths Of Glory" adlı film, Almanlarla savaş içerisinde olan Fransız askerlerinin psikolojisini, savaşın Fransa tarafını yöneten generallerin taktiklerini ve disiplin anlayışlarını anlatan başarılı bir savaş filmidir.

Filmde, Fransız general George Broulard, askerlerine Ant Tepesi'ni işgal emri verir. Ancak Fransız askerleri, Almanların gücü karşısında geri çekilir ve birliklerinin yok olmasına tanık olduktan sonra siperlerini terk edip, Alman sınırına yaklaşmazlar. Bu durumu gören General Mireau, askerlerin siperlerinde kalmasını korkaklık olarak görür ve ceza vermek amacıyla ateş emri verir. Ancak bu emir reddedilir. Bunun üzerine General Mireau, askerlerden 100 tanesini idam etme kararı alır.

Tek anlayış gösteren kişi Albay Dax'tır ancak yetkisi emri geri çevirmeye yetmez. Dax, askeri mahkemeye başvurur. Mahkeme öncesinde yapılan toplantıda, ceza 100 yerine 3 askerin infazı olarak değiştirilir. Dax, askerlerin hayatını korumak için savunmaya geçer. Ancak mahkeme gününde, askerlere suçlayıcı sorular sorulur ve üç asker infaz edilir. Dax, sessiz kalmayarak askerlerin hayatlarını kurtarmak için mücadele eder.

Filmde Kirk Douglas, Adolphe Menjou, Ralph Meeker, Richard Anderson, Timothy Carey ve Christiane Kubrick yer almaktadır.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Paths of Glory

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?